جوان سازی صورت

زاویه سازی صورت

با افزایش طول عمر انسان ها در اثر رعایت بهداشت عمومی و فردی، پیشگیری و درمان پیری پوست صورت برای بعضی از افراد امر مهمی است. چین و چروک، مهم ترین نشانه پیری پوست است و به همین علت، مداخلات درمانی برای کاهش آن، موجب چهره جوان ترمیشود که به آن جوان سازی صورت می گویند.

تقاضا برای درمان چین و چروک صورت و جوان سازی صورت رو به افزایش است. سالیان اخیر رادیوفرکانسی به عنوان درمان انتخابی چین و چروک برای جوانسازی صورت و پوست معرفی شده است.

مطالعات علمی، تغییرات الیاف کلاژن پوست را در زمینه بهبود و ترمیم پوست تحت درمان با رادیوفرکانسی، و جوانسازی پوست  را نشان داده اند.

 

در حال حاضر روش های متعددی برای درمان چین و چروک و جوان سازی صورت پیشنهاد می شوند. در واقع رادیوفرکانس به عنوان نوعی درم ابریژن از طریق ایجاد حرارت در لایه های عمقی پوست درم سبب کاهش چین و چروک و جوان سازی صورت می گردد.

 

در این روش حرارت مناسب به بافت های پیوندی عمیق پوست می رسد درحالی که این حرارت در لایه های سطحی تر پوست به شکل پراکنده و کم بوده و امکان ترمیم سریع نیز وجود دارد.

 

جوان سازی صورت

 

 

جوان سازی صورت / رادیوفرکانسی :

در حال حاضر، سیستم های متعددی از رادیوفرکانسی برای جوان سازی صورت طراحی شده و برای کاربرد پزشکی در دسترس است   اما استفاده از فرکانس بالا با حداکثر توان در جوان سازی صورت معمولا اغلب با عوارض جانبی به شکل قرمزی یا سوختگی و حتی اسکار های پوستی همراه می باشد

 

لذا استفاده از رادیوفرکانسی با شدت کم انرژی با تعداد جلسات بیشتر برای جوانسازی صورت استفاده می شود. در این روش معمولا عوارض جانبی به ندرت دیده می شود

 

با افزایش دانش پزشکی،  امکان جوان سازی صورت با روشهای مناسب رادیوفرکانسی و بدون خطرکه به خصوصیات بیمار هم بستگی داشته باشد فراهم شده است که آثار زیبایی آن نیز مورد پذیرش بیماران قرار گرفته است.

 

جوان ساژی صورت

 

بهترین روش برای لیفتینگ وجوان سازی صورت :

 

لیفت صورت و جراحی زیبایی پلک روش های مدرنی هستند که برای جوان سازی صورت و زیبایی آن انجام می گیرد. آدمی همیشه دغدغه ی جاودانگی و جوانی را داشته است. با افزایش سن پوست صورت دچار شل شدن و افتادگی می شود که این خود باعث پیر نشان دادن چهره می شود.

 

بعد از ۳۰ سالگی بهترین زمان برای انجام جراحی های پلاستیک، لیفتینگ صورت و یا جراحی زیبایی پلک است. وقتی پوست اطراف چشم شل شده و پلک دچار افتادگی می شود چهره را خسته و سن را بیشتر نشان می دهد. اما جراحی زیبایی پلک افتادگی پلک را رفع می کند و ۵ تا ۱۰ سال چهره را جوان تر نشان می دهد. داشتن پوستی سفت و سالم تاثیر بسزایی به روی زیبایی دارد.

 

جوان سازی صورت و لیفت صورت به چه صورت است؟

 

علاوه بر بالا رفتن سن عوامل دیگری چون خشکی پوست، در معرض مستقیم تابش آفتاب، تغذیه ناسالم، مصرف دخانیات، جنسیت و … تاثیر زیادی به روی تسریع پیری پوست دارد. در صنعت زیبایی هر روزه محصولات جدیدی جهت جوان سازی صورت و مراقبت از پوست به بازار عرضه می گردد.

 

برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست روش های متعددی وجود دارد که لیفتینگ و جوان سازی صورت یکی از محبوب ترین آن ها ست. در عمل لیفت صورت چربی اضافی را برداشته و با سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست که جوان سازی پوست را به دنبال دارد. لیفت صورت، افتادگی ابروها و پلک ها را رفع نمی کند بنابراین باید جراحی افتادگی پلک انجام شود.

 

جوانسازی صورت

 

انواع روش های جوان سازی صورت :

 

برای داشتن پوستی زیبا در دنیای پزشکی، صنعت مواد بهداشتی و آرایشی و همچنین طب سنتی روش های متنوعی وجود دارد. جهت انجام جراحی زیبایی ابتدا باید با پزشک متخصص مشورت کرد و بهترین روش را انتخاب کرد.

 

جهت استفاده از مواد آرایشی بهداشتی باید حتما جنس پوست خود را شناخت سپس بر اساس آن بهترین مواد را استفاده کرد. برای بهره بردن از طب سنتی برای جوان سازی صورت نباید سرخود عمل کرد و با دکتر طب سنتی باید حتما جلسه ی مشاوره ای را سپری کرد.

 

در صورت انجام عمل های زیبایی چون لیفت وجوان سازی صورت و جراحی زیبایی پلک حتما باید بعد از عمل مراقبت های لازم را به عمل آورد و از مواد بهداشتی مرغوب و باکیفیت استفاده کرد.

 

روش های موقتی چون بوتاکس و یا تزریق ژل و چربی برای از بین بردن چین و چروک صورت نیاز به ترمیم دارد یعنی بعد از مدت ۶ تا ۸ ماه باید دوباره روند درمان را تکرار کرد تا از شر چین و چروک های صورت در امان بود. با توجه به راه حل های متنوعی که برای جوان سازی صورت وجود دارد باید تحقیقات ویژه ای انجام داد و قبل از اقدام حتما دوره مشاوره را پشت سر گذاشت.

 

PRP و جوان سازی صورت :

 

PRP  یا پلاسمای غنی شده با پلاکت یکی از روش های جوان سازی صورت است که از خون و سلول های خونی خود فرد برای از بین بردن چین و چروک استفاده می شود. در روش جراحی زیبایی پلک نیز می توان از چربی اضافه استخراج شده برای جاهای دیگر بدن مانند لب استفاده کرد.

 

جوان سازی صورت با لیفت به عنوان یکی از جدیدترین روش های جوان سازی صورت است که طرفداران زیادی دارد. در این روش  از نخ های کوچک زیر پوستی استفاده می شود که سلول های فیبروبلاست را تحریک می کند که باعث از بین بردن چین وچروک می شود.

 

روش های دیگری چون هیدرودرم، میکرودرم، میکرونیدلینگ و لایه بردارهای شیمیایی سایر روش هایی هستند که برای جوان سازی پوست بکار برده می شوند.

 

جوان سازی صورت

 

 

 

جوان سازی صورت با روش های نوین :

 

جوان سازی صورت با روش های نوین و موثری انجام می گیرد و به بهبود ظاهر پوست کمک بسیاری می کند. آفتاب، بیماری های پوستی، بالا رفتن سن و حتی وراثت همگی می توانند به ناهماهنگی هایی در پوست صورت یا بدن منجر شوند.

 

این ناهماهنگی ها شامل چین و چروک و جای زخم ، تغییر در رنگدانه های پوست مانند کک و مک و لکه ها و مویرگ های خونی ناشی از اشعه های آفتاب می باشند. به علاوه پوست صورت، رطوبت، خاصیت کشسانی و سفتی و درخشان بودن طبیعی خود را از دست می دهد.

 

چگونگی روش های جوان سازی صورت :

 

روش های درمانی مختلفی جهت جوان سازی صورت بسته به نوع آسیب وجود دارند.

 

لایه برداری با لیزر ، لایه برداری با روش های مکانیکی، قرص های شیمیایی و تزریق دارو می تواند به بهبود ظاهر پوست و خطوط ظریف پوستی در کل صورت و یا در ناحیه های مشخصی از صورت مانند دور چشم ها و یا اطراف لب، کمک کنند.

 

همچنین این روش های درمانی می توانند برای نا هماهنگی های رنگدانه های پوستی در نتیجه آفتاب یا سن و سال، بهبود جای جوش و آکنه و یا دیگر مشکلات پوستی به کار برده شوند.

 

می توان با یک جلسه مشاوره با جراح پلاستیک بینی و صورت، روش درمانی مورد نظر که به بهترین شیوه به درمان مشکل پوستی می پردازد، انتخاب کرد. بیشتر روش های درمانی برای رسیدن به بهترین نتیجه، نیاز به یکسری درمان های تکمیلی و چند منظوره نیز دارند.

 

بیمار به منظور گرفتن نتیجه عالی بهتر است در زمان تحت درمان بودن، به مراقبت های بیشتری از پوست خود( مانند محافظت از آفتاب، استفاده از مرطوب کننده و رژیم غذایی مملو از میوه جات و سبزیجات و نوشیدن آب فراوان) بپرداز

 

جوان سازی صورت

 

 

روش های جوان سازی صورت :

 

– جوان سازی صورت با لیزر :

درمان از طریق لیزر و روش IPL به منظور بهبود در رنگدانه های پوستی و یا سفت کردن پوست شل و افتاده

– مصرف قرص های شیمیایی :

قرص های اسیدی متنوع می توانند لایه های خراب بیرونی پوست را بردارند و به جوان سازی صورت منجر شود.

– درمان با لیزر فرکشنال :

لایه خارجی پوست را برداشته و سطح پوست صاف و عاری از چروکی فراهم می کند.

– درما ابریژن :

روش جراحی که در آن با خراش دادن پوست، پوست صاف و یکدست ایجاد کرده و ناهماهنگی ها و نا همواری های پوست را کاهش می دهند.

– میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ :

یک روش کمتر تهاجمی بوده و به درمان جای جوش های ملایم و کم رنگ می پردازد.

– فیلر پوست :

تزریق ترکیب های مخصوصی جهت بهبود نواحی صورت می باشد.

– درمان با سم بوتولینوم یا بوتاکس :

با حرکت عصب های صورت در نواحی خاصی منجر به چروک های پوستی می شوید. با تزریق سم بوتولینوم در اطراف عصب های مخصوص، آنها را فلج کرده و در نهایت چروک های پوستی محو می شوند.

– اسکلروتراپی :

برخی از مویرگ های بدن در ناحیه هایی مثل ساق پا و یا ران ها و یا در برخی از نواحی صورت که پوست نازکی دارد با نام واریس موجب ظاهر نامناسب می شوند. با این روش می توان به درمان این عارضه پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *